1. Sınıf Hızlı Okuma Teknikleri

İlkokullar için Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi: Görsel algılama düzeyimizi geliştirerek algılama ve anlama düzeyimizi yükseltmeyi amaçlayan farklı bir tekniktir.

 Hızlı okuma tekniklerinde yavaş okuma alışkanlıklarını terketme teknikleri, gözü hızlı görmeye alıştırma ve ritmik görme, geniş alanı görme teknikleri, şekillerle okuma teknikleri olma üzere dört temel konuda eğitim veriliyor. Hızlı okuma, sessiz olarak yapılmakta ve hiçbir kelime okuma esnasında atlanmamaktadır. Hızlı okuma kurslarında göz ritmi, gözün açısını genişletme, gözü hızlı görmeye alıştırma egzersizleri yapılıyor. Okunan kelime sayısının ve anlayışının arttırılması hedefleniyor. Hızlı okuma eğitimi sırasında okuyucunun okuduğu yazıyı anlamasının pek bir önemi yok. Önceleri anlamasa bile hızla okuması gerekiyor. Hızlı okuma da tıpkı otomobil kullanmada olduğu gibi, teknik iyice kavranıldıktan sonra kendiliğinden gelişir.

Okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmak kendinize olan güveni de artırarak başarılarınızın artmasını sağlayacaktır.

Anlayarak Hızlı Okuma Frenleri;

•    Kelime kelime okuma alışkanlığı

•    Sık sık geri dönerek anladığından emin olmak için yapılan gereksiz davranışlar

•    Daha hızlı okursa anlayamayacağı inancı

•    Psikolojik nedenler

•    Fiziki ortamın okumayı teşvik edici olmaması

•    Kültürel alışkanlıklar ve entelektüel bilinç eksikliği

•    Okurken içten seslendirerek veya dudak kıpırdatarak okumak

•    Ayrıntıda oyalanmak, gereksiz yerlere takılarak ana mesajları kaçırmak

•    Konsantrasyon eksikliği

•    Okuma hedefleri koymamak ve zamanı kötü kullanmak.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bursa’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Bursa Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma teknikleri - hızlı okuma nasıl yapılır - hızlı okuma kitap - hızlı okumanın yolları - hızlı okuma hakkında - hızlı okuma cd - okuma nasıl hızlandırılır -

Yorumlar

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified