Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir?

Hızlı okuma tekniklerini uygulamayı başardığımız an günlük hayatta ve iş hayatında karşılaşılan sorunların çözülmesine, yeni bilgilerin daha kolay elde edilmesine, akıcı ve güzel konuşmaya hammadde sağlamak açısından önemlidir. Hızlı okuma eğitim hammadde sağlamak açısından önemlidir. Hızlı okuma eğitim seminerleri bu açıdan toplumun her kesiminde büyük ilgi görmektedir.

Göz satırın veya paragrafın tamamını görebilir. Ama biz tek bir kelimeye odaklandığımızdan bu durumu farkedemeyiz. Size ilk tavsiyem içinizdeki sesi yok etmelisiniz. Bir cümleyi okurken kelime kelime okumayın. Önce 2 kelimeyi birden okumaya çalışın. Daha sonra 3,4,5 olarak devam edin. Unutmayın ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar hızlı gelişirsiniz.
Okuduğunuz metin ile göz arasında uygun bir mesafe bırakılmalısınız. Metni gözünüze gereğinden fazla yaklaştırırsanız okuma bütünlüğünü bozulur ve hızınız yavaşlar. Sayfayı gözünüzden uzaklaştırıp yakınlaştırarak hızlı okuma denemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca sayfaya her zaman dik açı ile bakmalısınız.

Çeşitli göz egzersizleri ile güçlenen göz kaslarınız sayesinde okurken gözlerinin çok daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışır. Böylece beyninize kelimeler değil anlam bütünlüğü olan kelime öbekleri iletilir. Beyniniz çok kısa süre içerisinde bu duruma alışacaktır ve kelimeleri oluşturan harfleri tanımak için uğraşmayı bırakacaktır. Hızlı okuma; beyninizin kelimeleri değil kelime grupları tanıyarak, yazıyı bir bütün olarak algılamasını sağlamaya yönelik bir tekniktir. Bu yöntemler, üzerinde çalıştıkça gelişen ve bir defa öğrenilince ölünceye kadar unutulmayan bir alışkanlık halini alır. Üç hafta boyunca düzenli olarak yapılacak bir egzersiz programı ile bu beceriyi kazanmanız mümkündür.

Her cümleyi kelimelere, hecelere ayırmak beynin okuma işlemini karmaşık bir iş olarak algılamasını sağlar. Ayrıca hızlı okuma önünde duran en büyük engellerden birisi de, gözlerin çok geniş bir görme açısı olmasına rağmen teker teker sadece kelimelere odaklanmasıdır. Hızlı okuma teknikleri insanlara gözlerinin nasıl kullanmaları gerektiğini ve beynin yazıyı ne şekilde algılaması gerektiğini öğretir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hızlı Okumayı tıklayabilirsiniz .

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hızlı Okuma  Eğitimini tıklayabilirsiniz .

Bursa’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : hızlı okuma teknikleri dersi - hızlı okuma egzersizleri - hızlı okuma göz egzersizleri - hızlı okuma programı - hızlı okuma testi - anlayarak hızlı okuma teknikleri - hızlı okuma programı indir - hızlı okuma teknikleri indir -

Yorumlar

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified